Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Uitvoeringsprogramma Transitieteam Circulaire Bouweconomie gelanceerd

Tag: Extern nieuws

13 maart 2025

Het Transitieteam Circulaire Bouweconomie heeft afgelopen week het nieuwe uitvoeringsprogramma 2025/26 gelanceerd. Met dit programma wil het eveneens nieuwe transitieteam de slag slaan van ‘koplopers naar peloton’.

In 2024 is het transitieteam een nieuwe weg ingeslagen, met nieuwe leden, nieuwe doelen en nu ook een nieuwe aanpak. Bert Krikke is namens Cirkelstad aangesloten. De teamleden zijn in de afgelopen tijd aan de slag gegaan om de circulaire kansen en huidige knelpunten te identificeren. Welke mogelijkheden voor circulaire bouw zijn er momenteel in de markt? Waarom blijven deze mogelijkheden liggen? En wat is er nodig om tot een volledig circulaire bouweconomie te komen in 2050?

Zij hebben dit uiteindelijk vormgegeven in vier categorieën: vermindering van grondstoffen, substitutie van grondstoffen, hoogwaardige verwerking en levensduur verlenging. Vier themagroepen gaan deze doelen bereiken: Narrow the Loop, Bestaande Bouw: beheer en onderhoud, Hoogwaardig hergebruik en Installaties in bouwwerken en in de GWW.

Tijdens de bijeenkomst op 4 maart werd het Uitvoeringsprogramma openbaar gemaakt. Steven van Eijck, Speciaal Regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie, nam het programma in ontvangst. De overhandiging ging gepaard met interessante gesprekken en toespraken. Zo ging Steven van Eijck na de overhandiging in op de knel- en aandachtspunten in de circulaire economie, en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) vertelde over het ICER rapport en mogelijke kansen voor samenwerking.

Daarnaast kwam Narrow the Loop met een oproep aan de aanwezigen. Zij ontvangen graag interessante praktijkvoorbeelden die bij het thema van de werkgroep aansluiten. Dit kan gaan om het gehele project, maar ook om een deel van of alternatieve invulling van een bouwproject.

Om de sprong naar circulaire opschaling te halen heeft het Transitieteam de medewerking nodig van alle uitvoerende partijen in de praktijk. Een circulaire economie maken we samen.

Heeft jouw organisatie praktijkvoorbeelden? Of wil je om een andere reden in contact komen met het Transitieteam Circulaire Bouweconomie? Neem dan contact op met het team van Circulaire Bouweconomie.

Lees het Uitvoeringsprogramma 2025/26 hierOpent in een nieuwe tab: